Phone

48 515 390 447

Email

office@besuperyou.com

Technika koherencji HeartMath®

Technika ta skupia się na synchronizacji i harmonizacji serca, umysłu i emocji w celu promowania ogólnego samopoczucia i optymalnej wydajności.

W samym sercu koherencji leży zrozumienie, że ludzkie serce to nie tylko pompa, ale także inteligentny narząd, który komunikuje się z mózgiem i innymi systemami ciała. Poprzez praktykę technik HeartMath®, osoby mogą nauczyć się regulować swój rytm serca i tworzyć spójny wzorzec, co znalazło wiele zalet dla zdrowia fizycznego, emocjonalnego samopoczucia i funkcji poznawczych. 

Na czym to polega

Inner Balance to Twój osobisty trener skuteczności

Urządzenie Inner Balance dostarcza biofeedback, dzięki czemu skutecznie zarządzasz swoim stresem. Treningi rezyliencji prowadzone z Inner Balance są bardziej wydajne i skuteczne, niż treningi bez biofeedbacku.

Biofeedback w czasie rzeczywistym pomoże Ci zbudować szybciej dobre nawyki behawioralne. Dzięki pomiarom synchronizujesz oddech z tętnem, poprawiasz amplitudę HRV zarówno natychmiastowo, jak i w dłuższej perspektywie czasowej. Reagujesz na codzienne stresory niemal automatycznie.

Resetujesz i poprawiasz działanie nerwu błędnego (redukujesz stres, poprawiasz swój nastrój). Poprawiasz funkcje autonomiczne. Redukujesz stany zapalne i ból. Obniżasz wysokie ciśnienie krwi. Dotleniasz ciało i mózg, dzięki czemu lepiej się skupisz.

Oprogramowanie Inner Balance to narzędzie stworzone przez HeartMath Institute, które jest znane ze swoich badań w dziedzinie HRV i spójności serca.

  • Programy i algorytmy używane w Inner Balance są oparte na badaniach naukowych, przez co dają dokładną analizą i interpretacją danych HRV.
  • Inner Balance oferuje konkretne programy i ćwiczenia zaprojektowane do poprawy spójności serca, czego nie ma Garmin.
  • Inner Balance oferuje interaktywne treningi i wsparcie, które pomagają w skuteczniejszym wykorzystaniu urządzenia i oprogramowania.
  • Inner Balance skupia się na dostarczaniu mierzalnych wskaźników i daje Ci narzędzia do śledzenia postępów w czasie.
  • Chociaż oba urządzenia są dość dokładne w monitorowaniu HRV, Inner Balance jest uznawany za bardziej precyzyjny w kontekście specjalistycznych zastosowań.

Czy zamiast Inner Balance warto używać innych urządzeń?

Co prawda są na rynku urządzenia, które zmierzą Twój HRV, ale nie posiadają mocy obliczeniowej aplikacji, stworzonej specjalnie na potrzeby treningu rezyliencji.

Urządzenia sportowe na przykład pomogą Ci wyćwiczyć serce i ciało, abyś lepiej adaptowała się do sportu. Inner Balance posiada zaprojektowaną specjalnie pod treningi Heart Math aplikację, która na bazie badań naukowych oblicza dane dotyczące HRV i stresu. Daje Ci specjalistyczne wytyczne do oddechu tak, aby obniżyć i zatrzymać sytuację stresową w Twoim ciele.

Dlatego, chociaż na rynku dostępnych jest wiele urządzenień, nie są one sprzętem przeznaczonym typowo do treningów rezyliencji i nie pokazują wielu potrzebnych parametrów.

HeartMath®

Szkolenia koherencji HeartMath®

Biofeedback zmienności rytmu serca (HRV)

HRV odnosi się do zmienności odstępów czasu między kolejnymi uderzeniami serca. Zdrowe serce wykazuje dynamiczny i rytmiczny wzorzec HRV, który jest związany ze stanem koherecji. Poprzez monitorowanie i dostosowywanie rytmów serca za pomocą biofeedbacku HRV, osoby mogą nauczyć się osiągać i utrzymywać stan spójności mentalno- hormonalnej i balansu.

Połączenie wielu technik

Szkolenie koherecji HeartMath® obejmuje połączenie technik oddychania, pozytywnych emocji i świadomej intencji. Poprzez praktykowanie technik, takich jak skupianie się na sercu podczas oddychania, osoby mogą aktywować pozytywny stan emocjonalny, takie jak wdzięczność, współczucie lub uznanie. Ta praktyka pomaga regulować rytm serca i tworzyć spójność między sercem, umysłem ciałem i emocjami.

Zalety szkolenia

Zalety szkolenia koherecji HeartMath® to, redukcja stresu, poprawa emocjonalnego samopoczucia, poprawa funkcji poznawczych, zwiększenie odporności, poprawa relacji i lepsze ogólne zdrowie. Techniki HeartMath® były wykorzystywane w różnych środowiskach, w tym w opiece zdrowotnej, edukacji, sporcie i środowisku pracy, w celu promowania zdrowia, wydajności i osobistego rozwoju.

WYNIKI TESTÓW NA PONAD 11500 osobach

Korzyści płynące z koherencji serca

Źródło: heartmath.com

+ 0 %

Poprawa zdolności skupienia

+ 0 %

Poprawa jakości snu

+ 0 %

Poczucie spokoju

- 0 %

Obniżenie poczucia niepokoju

- 0 %

Obniżenie zmęczenia

- 0 %

Obniżenie stanów depresyjnych

INSTYTUT HEARTMATH®

Przykłady zastosowania HeartMath®

Instytut HeartMath®

Organizacja odpowiedzialna za techniki HeartMath®, przeprowadza badania naukowe, aby potwierdzić skuteczność swoich metod. Opublikowali badania w recenzowanych czasopismach naukowych i współpracowali z różnymi instytucjami akademickimi, aby zbadać fizjologiczne i psychologiczne efekty praktyk koherecji HeartMath®.

Badania naukowe

Badania naukowe nad spójnością HeartMath® wykazały pozytywne wyniki w obszarach takich jak redukcja stresu, regulacja emocji, wydajność poznawcza i zdrowie sercowo-naczyniowe. W badaniach tych wykorzystywano miary takie jak zmienność rytmu serca (HRV), poziomy kortyzolu, wzorce fal mózgowych i subiektywną, indywidualną ocenę, aby ocenić skutki technik HeartMath.

Przykłady zastosowania

HeartMath® to naukowo potwierdzona metoda, oparta na 26 latach badań, z ponad 300 artykułami recenzowanymi przez rówieśników. Nasze techniki i/lub technologie są stosowane przez setki szpitali, szkół, firm i organizacji humanitarnych na całym świecie. 

W Wielkiej Brytanii HeartMath® jest stosowany przez organizacje takie jak NHS, Nuffield Health, ITV, Vodafone, Tesco, Microsoft, Keltbray, English Institute of Sport, kluby piłkarskie Premier League i wiele uniwersytetów.

HEARTMATH®

Sprawdź moc koherencji serca

Zapisz się na bezpłatną sesję i wypróbuj moc techniki HeartMath®.  Gwarantuję  błogi relaks, wyważenie emocji i nowo odzyskaną jasność. To okazja by odkryć praktyczne strategie osiągania spokoju, równowagi jak również produktywności i lepszej decyzyjności. Zapraszam.